Načítání
MENU MENU
FKCG Services s.r.o.
Univerzitní 1209/65,
301 00 Plzeň

IČO: 06871151
DIC: CZ699005527

www.fkcghospitality.eu
Zpět

Osobnosti Českého lesa

Během staletí se v oblasti Českého lesa a bezprostředním okolí vystřídala řada šlechtických rodů. V našem výběru uvádíme pouze ty, které svým jménem zanechaly v oblasti Českého lesa největší stopu.

Rodina Berchem-Haimhausen

Původně měšťanská rodina Berchem-Haimhausen z Kolína nad Rýnem zdědila panství Chodová Planá a vlastnila jej až do konce 2. světové války.

Karel Josef Heidler z Heilbronnu

Byl potomkem měšťanské rodiny, lékař se specializací na oblast lázeňství, působil v Mariánských lázních. Mezi jeho významné pacienty patřil Johann Wolfgang Goethe.

Rod Metternichů

Další známý rod Metternichů se stal roku 1623 majiteli západočeského panství Kynžvart. Známý je především hrabě a kníže František Jiří Metternich – diplomat, politik a tajný rada.

Rod Coudenhove

Rod Coudenhove, jehož mladší česká větev František Karel Coudenhove zakoupil v roce 1864 statek a zámek v Poběžovicích.

Rod Kolowratů

Panství Přimda je spojeno s rodem Kolowratů, zastávajících svého času nejvyšší státní útvary včetně říšské rady. Byli držiteli významných státních ocenění. K zámku Diana přiléhá rozsáhlý anglický park a obora.

Rod Windisch-Graetz

Kníže Alfred rozšířil své rodinné jmění o opatství Kladruby u Stříbra, získané v dražbě v roce 1825, ale jeho hlavním sídlem byl zámek v Tachově.

NAPIŠTĚ NÁM
ozveme se zpět
* Označené položky jsou povinné.
Odesláním formuláře souhlasíte s kontaktováním a zpracováním svých osobních údajů.