Načítání
MENU MENU
FKCG Services s.r.o.
Univerzitní 1209/65,
301 00 Plzeň

IČO: 06871151
DIC: CZ699005527

www.fkcghospitality.eu
Zpět

Přírodní bohatství Českého lesa
a Hornofalckého lesa

Lesy, kam jen oko dohlédne, kopce klenoucí se k obzoru a všudypřítomný klid – to jsou hlavní devizy této oblasti. Český les je bohatý na faunu i flóru. Pojďte se s námi podívat na ty nejzajímavější přírodní úkazy Českého lesa.

Farské bažiny

Přírodní rezervace se rozprostírá na půli cesty mezi bývalým loveckým zámečkem Ostrůvek a zámkem Lesná v CHKO Český les. Jedná se o vrchovištní rašeliniště s velkou mocností rašeliny, která zde v minulosti nebyla těžena. Porost tvoří borovice blatka, dále zde roste rojovník bahenní, vlochyně bahenní, klikva bahenní a šicha černá.

Na požárech

Národní přírodní památka nacházející se jihozápadně od obce Lesná je přirozené rašeliništní území, ve kterém lze pozorovat výskyt vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů, kteří se zde přirozeně vyskytují. Hnízdí zde například tetřívek obecný.

Jezero Murner

Tato rekreační vodní plocha, součást Hornofalcké jezerní krajiny, nemá žádný přímý přítok a je napájena jen z podzemní vody. Leží v nadmořské výšce 395 m a znamená ideální místo pro relaxaci i aktivní odpočinek.

Veský mlýn

Přírodní památka poblíž obce Bělá nad Radbuzou se zachovalým společenstvem přechodových rašelinišť a krátkostébelných luk s výskytem vzácných a zvláště chráněných druhů rostlin.

Přírodní park Stückberg Eslarn

V tomto přírodním parku, který se rozprostírá na území o rozloze 3 hektary, máte jedinečnou možnost pozorovat ve dvou velkých výbězích muflony, jeleny evropské a divoká prasata. Pokud se Vám podaří naplánovat si tento výlet na jaře, je velmi pravděpodobné, že budete moci pozorovat první nesmělé krůčky mladých jelenů.

NAPIŠTĚ NÁM
ozveme se zpět
* Označené položky jsou povinné.
Odesláním formuláře souhlasíte s kontaktováním a zpracováním svých osobních údajů.