Načítání
MENU MENU
FKCG Services s.r.o.
Univerzitní 1209/65,
301 00 Plzeň

IČO: 06871151
DIC: CZ699005527

www.fkcghospitality.eu
Zpět

Hrady, zámky a památky

Byla by škoda ochudit se v Českém lese o některé z památek, které se zde nacházejí. Co do hradů, zámků nebo církevních památek se v Českém lese rozhodně neztratíte. Máte z čeho vybírat. Opomenout nemůžeme ani válečné památky z dob 2. světové války, kterých se zde nachází celá řada.

Hrad Přimda

Zřícenina nejstaršího kamenného hradu na území Česka se tyčí v nadmořské výšce 848 m nad stejnojmenným městem. Svým návštěvníkům nabízí jak komentované prohlídky, tak umožňuje samostatnou prohlídku bez průvodce.

Tachovský zámek

Ve stejnojmenném městě vznikl přestavbou gotického hradu v 17. století. Hrad byl založen panovníkem na místě raně středověkého hradiště přibližně v polovině 13. století. Královským hradem zůstal po celý středověk, ale byl různými panovníky často zastavován. Mezi významné šlechtické rody, které se vystřídaly v jeho držení, patří páni z Gutštejna, Pluhové z Rabštejna a Lobkovicové. Po třicetileté válce byl starý a těžce poškozený hrad barokně přestavěn. Roku 1770 zámek vyhořel a Windischgrätzové ho nechali v letech 1787–1809 obnovit v klasicistním slohu. Zámecký areál je chráněn jako kulturní památka.

Klášter Kladruby

Bývalý benediktinský klášter založený před 900 lety knížetem Vladislavem I. Dominantou areálu je kostel Nanebevzetí Panny Marie, který byl přestavěn slavným českým architektem Janem Blažejem Santinim Aichelem ve stylu barokní gotiky. Kupole kostela, jež se tyčí do výšky 46 m, je zakončena zlacenou mariánskou korunou. Druhou nejvýznamnější stavbou v areálu kláštera je budova Nového konventu, jejímž autorem je Kilián Ignác Dientzenhofer.

Pomník s troskami vozidla

Mnohá místa v Českém lese připomínají konkrétní lidské osudy a příběhy osvoboditelů z 3. US Army generála George S. Pattona. Nad obcí Díly najel americký jeep na nastraženou německou minu a zahynula celá posádka. Součástí pomníku je i přístřešek s troskami vozidla.

Památník v Růžově

Tento památník popisuje Operaci Kovboj, vojenskou akci 2. jízdní průzkumné skupiny, která se uskutečnila na Bělsku a Hostouňsku. Vedla k záchraně stáda vzácných bílých lipicánských koní ze Španělské císařské jezdecké školy ve Vídni, které Němci shromáždili ve vojenském hřebčíně v Hostouni. Tato událost se stala předlohou pro americký film Zázračná záchrana bílých hřebců.

Starý Herštejn

Zřícenina hradu, který byl v roce 1510 dobyt Vilémem z Rožmitálu, se nachází v přírodní rezervaci Starý Hirštejn. Traduje se, že v 17. století byly jeho rozvaliny oblíbeným místem hledačů drahých kamenů.

Horšovský Týn

Hrad přestavěný na zámek v historickém centru stejnojmenného města v okrese Domažlice. Ze severní a západní části je obklopen rozsáhlým zámeckým parkem v přírodně krajinářském slohu. Na severní a východní straně jsou hradní příkopy. Hrad a zámek zčásti stojí na skalnatém ostrohu, pod hradem se nachází rozsáhlé historické sklepení vytesané ve skále. Památka je ve správě Národního památkového ústavu a v roce 1995 byla zapsána na seznam národních kulturních památek.

Klášter v Pivoni

Bývalý augustiniánský klášter nacházející se v obci Pivoň, přibližně 5 km jihozápadně od Poběžovic. Nejzajímavější částí kláštera je bezesporu presbytář jednolodního kostela Zvěstování Panny Marie, jehož vznik je datován do poloviny 13. století.

Pamětní deska Matta Konopa

S koncem Druhé světové války jsou spjaté opravdu silné příběhy. Můžeme jmenovat například příběh, kdy se na Chodsko jako jeden z osvoboditelů vrátil i potomek emigrantů z chodského Klenčí a Mrákova, Matt Konop. K výročí 70. let od konce 2. světové války mu byla na domažlickém náměstí odhalena pamětní deska.

Naučná stezka u Újezda

Naučná stezka Letecké stopy 2. světové války ukazuje historii osvobozování Chodska na konci války. Na konci stezky je památník amerického stíhacího pilota Virgila Paula Kirkhama, který zde položil svůj život 30. 4. 1945. Byl posledním americkým pilotem stíhaček, který padl v boji proti hitlerovskému Německu v Evropě.

NAPIŠTĚ NÁM
ozveme se zpět
* Označené položky jsou povinné.
Odesláním formuláře souhlasíte s kontaktováním a zpracováním svých osobních údajů.