Načítání
MENU MENU
FKCG Services s.r.o.
Univerzitní 1209/65,
301 00 Plzeň

IČO: 06871151
DIC: CZ699005527

www.fkcghospitality.eu
Zpět

Výlety na kole

Napříč Hornofalckým lesem prochází síť téměř 2000 km cyklostezek. Rozmanité, kvalitní a výborně značené cyklostezky nabízí příjemné vyžití pro sportovce i požitkáře. Na své si jistě přijdou také příznivci horských kol, kterým je mezi Čerchovem a Hohenbogen doporučeno 15 různých tras ve třech stupních obtížnosti.

Panevropská cyklotrasa Praha - Paříž

Pro návštěvníky Českého lesa bude jistě zajímavá část této cyklotrasy, která spojuje Plzeň s Železnou. Můžete si projet buď celou tuto trasu o délce 97 km, nebo si zvolit jen některou její část. Pro příjemný výlet doporučujeme část spojující Železnou s Bělou nad Radbuzou, která láká svojí délkou 18 km.

Velký Zvon

Desetikilometrový výlet ze Železné na Velký Zvon představí cyklistům Železnou huť či zaniklou vesnici Pleš s hostincem a hřbitovem, na němž naleznete půdorys kostela svatého Jana Křtitele. Při výšlapu na Velký Zvon vás čeká stoupání do výšky 862 m nad mořem. Tuto stezku doporučujeme rovněž jako pěší výlet.

Bockl-Radweg

Tato trasa, která je znalci označovaná jako nejlepší cyklostezka, vznikla z bývalé železnice se jmenuje Bockl-Radweg. Na její start se můžete vydat přímo z hraničního přechodu Eslarn/Železná a dojedete po ní 52 kilometrů hluboko do německého vnitrozemí až do města Neustadt u Weidenu.

To, že se jedná o bývalou železniční trať, přináší cyklistům zásadní výhody. Vlaky naplněné dřevem totiž nezvládaly žádná výrazná stoupání, maximální sklon trati tedy činí pouhá tři procenta. Povrch cyklostezky tvoří z poloviny zpevněná šotolina a z poloviny kvalitní hladký asfalt vhodný i pro in-line bruslení. Většina trasy vede mimo frekventované silnice, což jistě přivítají nejen rodiny s dětmi.

Cyklostezka začíná na bývalém železničním nádraží v Eslarnu, kde je vystavena část parní lokomotivy. Trasa Vás provede krásnou lesnatou krajinou, představí vám zdejší rybníky i dechberoucí výhledy na Hornofalcký les. Kdo se nechce kochat pouze přírodními krásami, má možnost poznávat města či vesničky, kterými stezka prochází. Synagoga v městečku Floss, zámek Friedrichsburg či barokní poutní kostel na skále Rosenquarz jsou pouze některá z míst, která stojí za podrobné prozkoumání. Přírodní koupaliště ve Weidhausu a Pleysteinu jsou potom onou třešničkou na dortu, která vaši cestu zpříjemní. Na konci cesty, v Neustadtu, můžete využít pro návrat do Eslarnu autobus přizpůsobený k přepravě kol, nebo můžete pokračovat po Panevropské cyklotrase třeba až do Paříže.

Bavorsko-česká stezka přátelství

Bavorsko-česká stezka přátelství svou celkovou délkou 90 km spojuje Nabburg v Hornofalckém lese s Horšovským Týnem. Mezi Wölsendorfem a Schönsee vede zhruba 45 km cyklostezky po bývalé trase železnice, cyklisté se mohou těšit na nádherná a nezničená údolí řek, na mnoha místech se objevují pozůstatky kdysi živého sklářského umění a kovářství. Postupným stoupáním se přes hranice ve Schwarzachu přehoupneme na zemí České republiky, která rovněž nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. V cílovém místě, v Horšovském Týně, je potom cyklistům odměnou návštěva historického náměstí s kostelem svatého Petra a Pavla, Státního hradu a zámku se zámeckou restaurací či naučné stezky Královská rokle.

Stezka Železné opony

Tato cyklotrasa, měřící celkem 10 400 km a spojující Barentsovo a Černé moře, znamená propojení evropských dějin, přírodních krás a kulturního dědictví. V České republice se vám nabízí 800 km této trasy. A protože trasa prochází i obcí Železná, máte možnost zvolit si její libovolně dlouhou část.

Rozhledna Havran

Také na vrch Havran, nejvyšší místo Tachovska, se jistě rádi vypraví zdatní cyklisté. Možných tras existuje více, ale vyzkoušejte třeba tu, která vede ze Staré Knížecí Huti. Na rozhlednu Havran se rovněž můžete vydat pěšky.

Oberpfälzer Radl-Welt

Tato nová cyklotrasa Vás na svých 500 km provede nejkrásnějšími místy Hornofalckého lesa. Můžete se těšit na úchvatné výhledy, skrytá zákoutí v hlubinách lesů a odlehlá místa u vody, stejně tak jako na síť služeb přizpůsobených potřebám cyklistů. Hlavní trasa ale není jedinou volbou; můžete si vybrat také jeden ze šesti oddělených „světů zážitků“, které můžete objevovat. Tak například 143 km dlouhý okruh zvaný Svět zážitků – Potěšení a kultura Vám již od startu ve Weidenu bude představovat kulturní bohatství Horního Falcu. Ať už se jedná o památky, kterými bezpochyby jsou Stará radnice ve Weidenu, tamní týdenní a farmářský trh či zámek Burgtreswitz v Moosbachu, nebo regionální kuchyni, kterou můžete poznávat v hostincích a rustikálních zoigelských hospůdkách, všude budete poznávat osobité kulturní bohatství tohoto kraje. Dalším Světem zážitků, který jistě stojí za prozkoumání, je okruh s názvem Sopky a historie Země. Okruh dlouhý 112 km začíná v Neuhausu u Windischeschenbachu a představí Vám spící sopky pod Hornofalckým lesem. Zavítejte do Vulkanerlebnis Parkstein a ve skalních sklepech prozkoumejte nitro sopky a získejte základní informace o vzniku sopek v regionu. Dalším zajímavým zážitkem pak bezesporu bude návštěva GEO Centra, které se věnuje Zemi jako centrálnímu tématu. Zde, v blízkosti města Windischeschenbach, se nachází 9101 metrů hluboký vrt, který je nejhlubším vrtem světa v tvrdé krystalické hornině. Zaujaly Vás tématické okruhy, které Horní Falc nabízí? Poznejte i další z nich, které představují místní zajímavosti a krásy.

NAPIŠTĚ NÁM
ozveme se zpět
* Označené položky jsou povinné.
Odesláním formuláře souhlasíte s kontaktováním a zpracováním svých osobních údajů.