Načítání
MENU MENU
FKCG Services s.r.o.
Univerzitní 1209/65,
301 00 Plzeň

IČO: 06871151
DIC: CZ699005527

www.fkcghospitality.eu
Zpět

Pěší výlety

Objevte místní dechberoucí krajinu – lesy, řeky, skály. Zdejší trasy vedou po staletých poutních a obchodních stezkách a představí vám i vašim dětem místní přírodu i kulturu. Tématické stezky vás zavedou do světa sklářství, kulinářství, kultury i geologie.

Hánova cesta

Cesta po jihovýchodním svahu Čerchova, která vás provede Národním parkem Čerchovské hvozdy. Můžete si vybrat mezi různými výchozími body (například Capartice či Česká Kubice) a zvolit tak délku vycházky podle svých časových možností a kondice.

Svatojakubská cesta

Obcí Železná prochází takzvaná Železná trasa Svatojakubské cesty, která vám po celé své délce na území České republiky odhalí 7 kostelů zasvěcených svatému Jakubovi Většímu. Železná trasa od svého začátku v Praze měří 257 km, můžete si však vybrat za cíl jakoukoliv její část. Co takhle projít si trasu z Hostouně do Železné o délce 20,7 km?

Čerchov

Nejvyšší vrchol Českého lesa v nadmořské výšce 1041 m nabízí nadšeným turistům 19 m vysokou kamennou věž, takzvanou Kurzovou rozhlednu, která nahradila původní dřevěnou rozhlednu. Z jejího ochozu se za pěkného počasí nabízí krásný výhled na Český les, Šumavu či dokonce na vrcholky Alp. Na vrcholek Čerchova můžete dojít Pecáckou cestou z Pece pod Čerchovem. Necelých 5 km dlouhá trasa nabízí procházku krásnými lesy i závěrečné náročnější stoupání.

Böhmerwaldturm

Krytá rozhledna v Hornofackém lese se nachází na vrchu Ebene v nadmořské výšce 894 m n.m. Vznikla v roce 1983 nedaleko hranic a umožňovala těm, kteří se přes železnou oponu nemohli jet podívat do svých rodných Čech, aby tam alespoň z výšky nakoukli.

Zlatá stezka Goldsteig

Tato známá turistická trasa o celkové délce 660 km vede z Marktredwitzu přes Hornofalcký les až do Passau a jistě naláká k příjemnému pěšímu výletu nejednoho milovníka aktivního odpočinku. Prochází pěti přírodními parky, Národním parkem Bavorský les a Národním parkem Šumava. Stačí si jen zvolit část, kterou chcete projít a můžete začít poznávat krásy nedotčené přírody, která tuto trasu obklopuje.

Naučná stezka Sklářství v okolí Lesné

Okružní trasa nabízí toulky panenskou přírodou na trase dlouhé cca 6 km. Dříve nepřístupná oblast pohraničního pásma vás dovede ke Knížecí Huti, Huťskému potoku, pozůstatkům Arnoštovy leštírny a představí vám dávný život sklářských mistrů. Cestou si můžete také povšimnout budek lesních netopýrů.

Velký Zvon

Ze Železné se vydáte přes Železnou Huť směrem k zaniklé vesnici Pleš. Tuto největší zaniklou vesnici na Domažlicku ještě počátkem 20. století obývalo 700 obyvatel, kteří ovšem byli po válce odsunuti. Dnes ji připomíná jen bývalá hájovna, ze které v 90. letech vznikl hostinec, a také hřbitov, na němž naleznete půdorys kostela svatého Jana Křtitele. Dominantou kopce Velký Zvon s nadmořskou výškou 862 m, na kterém Pleš stávala, je vojenská věž, která ovšem není přístupná pro veřejnost.

Rozhledna Havran

Rozhledna s muzeem Železné opony, která byla v roce 2013 přestavěna z bývalé vojenské hlásky, stojí na nejvyšším bodě Přimdského lesa v nadmořské výšce 894 m. Rozhledna není dostupná autem, je však ideálním cílem pro pěší turisty a zdatné cyklisty, kteří se k ní dostanou po různě dlouhých značených okruzích.

Stückberg

Na vrcholu hory Stückstein ve výšce 809 m n.m. skýtá rozhledna Stückberg výhled na Hornofalcký a Bavorský les, pohoří Fichtelgebirge a na hranice s Českou republikou. Rozhledna je dílem Hornofalckého lesnického spolku a tyčí se do výšky 32 metrů.

NAPIŠTĚ NÁM
ozveme se zpět
* Označené položky jsou povinné.
Odesláním formuláře souhlasíte s kontaktováním a zpracováním svých osobních údajů.