Načítání
MENU MENU
FKCG Services s.r.o.
Univerzitní 1209/65,
301 00 Plzeň

IČO: 06871151
DIC: CZ699005527

www.fkcghospitality.eu
Zpět

Další aktivity a výlety

Český les na české straně hranice, stejně jako jeho bavorský „bratr" přírodní park Hornofalcký les, představují ideální destinaci pro vyznavače aktivního odpočinku i pro ty, kteří si přejí v klidu relaxovat o samotě, ve dvou, nebo s celou rodinou.

Vodní atrakce
Řeka Regen

Řeka Regen je perfektní pro vyjížďku na kánoích nebo raftech. Oblast Hornofalckého lesa je zároveň i jednou nejstarších rybníkářských oblastí Evropy.

Krytý bazén Přimda

Milovníci vodních radovánek mají také možnost zavítat do krytého bazénu v Přimdě, kde jsou pro návštěvníky připraveny vodní atrakce včetně tobogánu, či do přírodního rekreačního komplexu ve Waidhausu, který nabízí vyžití plavcům i neplavcům.

Rekreační areál Pleystein

Návštěvníkům je k dispozici venkovní bazén s potápěčskou plošinou, nejen děti jistě ocení obří širokou skluzavku. Zábavu nabízí také dobrodružné hřiště, tenisové kurty či beachvolejbalové hřiště, stejně tak jako vyhřívaný lesní bazén v Altglashütte.

Jezero Steinberger See

Na jezeře Steinberger See si užijete – vodní lyže, wakeboarding, plachtění, surfing, potápění nebo třeba plavbu na veslicích nebo šlapadlech. U vodních ploch, jezer a rybníků leží i většina z více než 30 zdejších kempů.

Koupaliště Waidhaus

Rekreační areál nabízející dostatek možností pro zábavu a relaxaci má pro plavce připraveno 2000 m² vodní plochy s obřím tobogánem. Stranou ovšem nezůstanou ani neplavci – pro ně je rovněž k dispozici rozsáhlá vodní plocha s tobogánem, který je určen pro neplavce.

Památky, atrakce a zajímavá města
Hrad Přimda

Zřícenina nejstaršího kamenného hradu na území Česka v nadmořské výšce 848 m. představuje hned po Pražském hradu druhou nejstarší stavbu v České republice. Hrad jakožto představitel románské hradní architektury vznikl v roce 1121 za vlády Vladislava I.

Domažlice

V tomto malebném městě, založeném ve 13. století Přemyslem Otakarem II., stojí jistě za vidění náměstí se šikmou válcovou věží, známým podloubím a Dolejší branou. V létě zde svým zpěvem ohlašuje blížící se večer ponocný. O historii regionu se dozvíte více jak v Muzeu Chodska, na které byl přeměněn původní gotický hrad, tak v Muzeu Jindřicha Jindřicha. Dospělí si jistě vychutnají návštěvu domažlického pivovaru, na děti pak čeká výstava vláčků.

Klenčí pod Čerchovem

Dnes městys, původně ovšem jedna z nejstarších chodských obcí, je spojen s životem a dílem Jindřicha Šimona Baara, Jindřicha Jindřicha a Jana Vrby. Naleznete zde vstupní bránu do Českého lesa, kterou bezesporu představuje Dům přírody Českého lesa. Přijďte se podívat na to, jak se postupně proměňuje příroda krajiny Českého lesa. Baarův památník se tyčí v místě, kam J. Š. Baar rád chodíval, i Vy si tedy určitě vychutnáte pohled na krásy Chodska.

Weiden

Toto město, ležící na rozhraní přírodních území Oberpfalz Hügelland a Oberpfalz, je důležitým střediskem obchodu a služeb Severního Horního Falcka. Ať už se rozhodnete pro vycházku po městě, kdy na Vás jistě zapůsobí Kostel svatého Michala, náměstí s městskými domy v renesančním stylu, stará radnice, horní a dolní brána, či impozantní pozůstatky městského opevnění, nebo navštívíte některá z mnoha muzeí, která se zde nacházejí, nebudete litovat a odvezete si spoustu skvělých zážitků. Nezapomeňte také na Termální svět a koupaliště ve Weidhausu, které ocení milovníci vodních radovánek, tedy především děti.

Norimberk

Dalším zajímavým městem je zajisté Norimberk, jehož počátky se datují do první poloviny 10. století. Již krátce po svém vzniku si město vydobylo postavení významného obchodního centra, postupně se přidal strategický význam vojenské základny a centra výkonné a soudní moci. Norimberk svým návštěvníkům nabízí opravdu pestrou paletu památek, atrakcí a zajímavostí. Kostel svatého Sebalda, Kostel panny Marie a Kostel svatého Vavřince jistě přilákají všechny, kteří mají v oblibě církevní stavby. Typickou bavorskou architekturu si vychutnáte při procházce historickým centrem města či při návštěvě císařského hradu. Pokud hledáte, kam se vypravit s dětmi, neměli byste minout zdejší zoologickou zahradu a delfinárium. V předvánočním čase pak nezapomeňte navštívit místní vyhlášené vánoční trhy, jsou opravdu jedinečné.

Dokumentační centrum „Slovanské osídlení“

Zajímá Vás dávná historie? Potom navštivte výstavu o stopách lidského osídlení ve Schwarzachtalu od paleolitu po novověk se zaměřením na slovanské osídlení v 7. až 9. století. V průběhu celého roku se zde konají zajímavé přednášky a různé další akce.

Dřevěná koule na jezeru Steinberg

Z tohoto dřevěného monumentu se Vám naskytne nejkrásnější pohled na krajinu Horního Falcu. Vydejte se s celou rodinou na dobrodružnou výpravu a vystoupejte přes 25 stanic až na jeho vrchol.

Klášter Kladruby

Bývalý benediktinský klášter založený před 900 lety knížetem Vladislavem I. Dominantou areálu je kostel Nanebevzetí Panny Marie, který byl přestavěn slavným českým architektem Janem Blažejem Santinim Aichelem ve stylu barokní gotiky. Kupole kostela, jež se tyčí do výšky 46 m, je zakončena zlacenou mariánskou korunou. Druhou nejvýznamnější stavbou v areálu kláštera je budova Nového konventu, jejímž autorem je Kilián Ignác Dientzenhofer.

Horšovský Týn

Jedna z nejstarších městských památkových rezervací Vás uvítá svou dominantou – Státním hradem a zámkem. Historické centrum s měšťanskými domy, radnicí a kostelem svatého Petra a Pavla je jistě příjemným místem pro vycházku, k návštěvě doporučujeme rovněž dřevěnou rozhlednu na nedalekém Šibeničním vrchu. V červenci nezapomeňte přijet na Anenskou pouť!

Bělá nad Radbuzou

První písemnou zmínku o Bělé nacházíme již v Kosmově kronice. Zdejší kamenný most, postavený počátkem 18. století podle vzoru Karlova mostu, patří mezi nejcennější kamenné mosty v České republice.

Pokochejte se tedy jeho krásou a pak se můžete vypravit třeba ke Kocovým kamenům, unikátní památce nedaleko Bělé.

Historický park Bärnau-Tachov

Toto živé muzeum Vás zavede zpátky do období středověku a představí Vám, jak se v těchto dávných dobách žilo lidem ve slovanských vesnicích. Kromě klasické prohlídky vesnice, věžovitého hradu a středověkého sídliště máte možnost zapojit se do různých kurzů a aktivit, v rámci kterých se vyzkoušíte například střelbu z luku či stavění hliněné zdi.

Regensburg

První zmínka o tomto malebném městě, nacházejícím se zhruba 150 km od hranic s Českou republikou, pochází již z doby kamenné. Dnes je toto město oblíbené pro své krásné vánoční trhy a příjemnou atmosféru v průběhu celého roku. Zdejší historické centrum je dokonce zapsáno v seznamu Světového dědictví UNESCO. Zdejší Katedrála svatého Petra je jednou z nejvýznamnějších gotických památek v Bavorsku. Dominantou katedrály je stříbrný oltář a zajímavostí je také hluboká studna, návštěvníky ovšem jistě uchvátí i její věže, které se tyčí do výšky 32 metrů. Pokud jste milovníky sakrálních staveb, neměl by Vaší pozornosti uniknout Kostel svatého Jakuba, který byl postaven skotskými kameníky v románském stylu či Bazilika svatého Emmerama, jeden z nejstarších bavorských kostelů ležící v areálu benediktského kláštera. Další významnou památkou, zapsanou ve Světovém dědictví UNESCO je Kamenný most, druhá nejvýznamnější památka po zdejší katedrále. Není jistě bez zajímavosti, že se jedná o nejstarší most v Německu. Dalo by se toho ještě mnoho napsat o památkách, kterými se Regensburg pyšní. Jakubská věž, Zlatá brána, Solný dům…to je jen malá část z nich. Proto neváhejte a do Regensburgu se určitě vypravte!

Muzejní čtvrť Tirschenreuth

Tento unikátní projekt Vám představí různá zajímavá témata. Po prohlídce Hornofalckého muzea rybníkářství se vydáte podzemní chodbou vstříc dalším zajímavostem, tentokrát z oblasti historie města, odsunu obyvatel z pohraničí po 2. světové válce, výroby porcelánu nebo tradice výroby jesliček.

NAPIŠTĚ NÁM
ozveme se zpět
* Označené položky jsou povinné.
Odesláním formuláře souhlasíte s kontaktováním a zpracováním svých osobních údajů.